Co je polarizace a k čemu je dobrá?

Denní světlo se šíří ve vlnách, které kmitají všemi směry. Když se světlo odrazí od lesklé plochy jako je sklo, lesklá vozovka, vodní hladina nebo sníh, stává se světlem polarizačním. Poté se vlny změní a pohybují se pouze horizontálně a vertikálně.

Vertikální polarizační světlo je pro nás velice důležité, protože umožňuje vnímat kontrast a barvy. Horizontální světlo nás naopak oslňuje a zejména při řízení je velice nepříjemné a nebezpečné. Právě proto je zapotřebí polarizační filtr, který tento jev odstraní.

Polarizační filtr ocení i sportovci nebo ti, kteří si na sluníčku rádi čtou. Právě tento filtr odstraní nepříjemné odlesky. Vhodné jsou i pro rybáře - hladina vody nebude házet odlesky a oni uvidí i pod ní na ryby.

Polarizace má i další výhody. Snižují únavu očí, zvýrazňují přirozenost barev, zdůrazňují detaily a navíc filtrují nebezpečná záření UVA, UVB a UVC.

A jak polarizační brýle poznáte?

Pokud dáte dvoje polarizační brýle za sebe, uvidíte přes ně normálně. Pokud však jedny pootočíte o devadesát stupňů, přes brýle neuvidíte, protože při zkřížení dvou polarizačních filtrů má za následek nepropustnost světla.

Koukněte s polarizačními brýlemi do výlohy. Místo svého odrazu uvidíte pouze to, co je ve výloze.

V OpticLabu samozřejmě najdete brýle na sport i volný čas s polarizačním filtrem. Zastavte se u nás, rádi Vám poradíme!

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz